>

Doğal Taşlar Hakkında

Doğal Taşların Özellikleri ve Faydaları Nelerdir ?

Doğal Taşlar Nasıl Oluşur?

Doğal taşları kullanmak istiyorsanız mutlaka doğal taşların özellikleri ve doğal taşların faydaları hakkında bilgi sahibi olmanız gereklidir. Doğal taşlar, henüz dünya oluşumunu gerçekleştirdiği sırada oluşmuştur. Dünya toz bulutuyken sıkışarak, akkor halinde bir topa dönüşmüş ve burada uzun süreçlerde oluşan magma tabakasının dış yüzeyinin en ince tabakası sertleşerek dünyanın kabuğunu oluşturmuştur. Bu sırada eriyen mineraller ve kızgın gazlar doğal taşların da oluşumunu geçrekleştirmiştir. Halen yer kabuğu altında kaynamakta olan magma tabakasının içindeki mineraller sayesinde gün geçtikçe doğal taş oluşumu devam etmektedir.
Doğal taşları nitelendirmek gerekirse, doğal taşlar dünyamızın DNA’larınıdr da diyebiliriz. Yeryüzü oluşumunun mini kayıtlarını tutarlar ve böylece doğal taşlar, Dünya evriminin kimyasal mühürleri gibidir.

Doğal taşların bazıları yer altı odacıklarında oluşur, bazıları ise aşırı basınç sonucu oluşur. Katmanlar halinde oluşan doğal taşlar da olduğu gibi damlacıklardan meydana gelen doğal taşlar da var. Taşların oluşumu da doğrudan doğal taşların özelliklerini etkilemiştir. Kristalize doğal taşlar her ne olursa olsun enerjiyi toplayan, depolayan ve enerjiyi yayabilen taşlar olabilirler. Tüm bunların yanında Dünyanın kendi enerjisi, güneşten aldığı enerji de doğal taşların faydalarını ve özelliklerini etkileyebilir.

Doğal Taşların Faydaları ve Özellikleri nelerdir?

Bu sayfada doğal taşların oluşumları yanı sıra oluşumunu sağlayan minerallerin de yaydığı enejiler ve minerallerin kendi özelliklerinin oluşturduğu doğal taşların faydaları ve özelliklerinden de bahsedeceğiz. Alfabetik sırayla doğal taşların isimlerini takip edebilir ve dilediğiniz doğal taşın ismine tıklayarak istediğiniz doğal taşların öelliklerini ve faydalarını öğrenebileceksiniz.

* Akik Akuamarin * Amazonit * Ametist * Ametrin * Anyolit * Apatit * AragonitAventurinAytaşı Azurit * Çeroit * Dumanlı Kuvars * FloritGüneş Taşı * Havlit * Hematit * Jasper * Kalsedon * Kalsit * Kantaşı * Kaplan Gözü * Kehribar (Amber) * Krizopras * Kunzit * Kuvars * Kyanit * Labradorit * Lal Taşı (Granat / Garnet) * Lapis Lazuli * Larimar * Lepidolit Malakit  * Morganit * Obsidyen * OniksOpal * Pembe Kuvars * Peridot (Ovilin/Zebercet) * Prehnit  * Rodokrozit * Rodonit * Rutil Kuvars * Safir * Selenit Sitrin * Sodalit * Turkuaz (Firuze) * Turmalin * UnakitVarisit * Yakut * Yeşim * Zoisit * Zümrüt

Tüm site içeriklerindeki bilgiler uluslararası doğal taş uzmanlarından edinilen bilgilerle verilmiş olup, hiçbir bilgi teşhis veya tedavi amaçlı değildir. Taşlar yanlış anlama veya kötü kullanıma oldukça müsait bir konudur. Bu nedenle kullanımı ile ilgili herhangi bir tereddüte düşerseniz, özellikle taş tedavisi alanında olmak üzere, nitelikli bir doktora başvurunuz.

Alışveriş Sepeti

WhatsApp İle Sipariş Verin